Odpinane sztuczne urządzenie (proteza): mnie boli …

Niektórych zębach, jeśli w ogóle, nie ma i zastąpione wymiennego dentystyczne, wcześniej znany jako protezy ? Ale to ja cię obrazić!

Dlaczego i jakie rozwiązania?

Każdej stomatologicznej urządzenie wymaga czasu na adaptację

Jeśli urządzenie jest nowe, to jest w porządku, aby mieć trochę kłopotów. W rzeczywistości, twoje usta musi dostosować się do niej, czy do rozmowy lub posiłku, i trwa średnio od 3 do 5 tygodni. Wiem, że im większe zużycie, tym szybciej adaptacja. Jednak mówimy tu o niezręczności, newralgiczne punkty, co to prawdziwy ból. Nie wahaj się zadzwonić do dentysty, aby poinformować o tym problemie.

Wadami haki

Haki dentystycznych grać urządzenie ważną rolę, ponieważ zapewniają jej przyklejenie, ale, ponieważ opierają się na sąsiednie zęby, mogą powodować ich uszkodzenie. Twoje bóle mogą być następnie połączone ze sobą haki, które boli wewnątrz jamy ustnej, lub do tego, że zmieniają swoje prawdziwe zęby.

To naprawić?

Z biegiem czasu i wydarzeń (utrata masy ciała, częstość występowania), kształt gumki mogą się rozwijać i przyleganie zmniejszenie protezy (efekt ssania). Teraz proteza, który trzyma się słabo, który porusza się, może prowadzić do jamy rany. Jeśli haki, po prostu u nich jest regulowana dentystą. Ponadto, stomatologiczne klej może być stosowany w celu przywrócenia dobrego kontaktu między protezą a błoną śluzową dziąsła.

Twoja proteza jest zawsze dobrze nadaje się?Twoja proteza jest zawsze dobrze nadaje się?

Na każdym żucia, zęby odpoczywać na kość wyrostka zębodołowego, budowli, znajdującej się pod zębami, który utrzymuje zęby i określa kształt zęba. Kiedy nosimy dentystyczne, ta mechaniczna stymulacja kości wyrostka zębodołowego już nie istnieje i stara się nic z tego. Zjawisko to wyjaśnia, dlaczego struktura dziąseł w ludzi, którzy noszą protezy zmienia się z biegiem lat. Dlatego urządzenie należy regularnie ponowne przystosowały się do nowej formie dziąsła, tak, że ona trzyma się dobrze, bez uszkodzeń. I właśnie z tego powodu, że trzeba go wymieniać co 5 do 10 lat na ludzi. Ale w tym samym czasie, niektóre zmiany mogą być potrzebne dla maksymalnego komfortu i funkcjonalności.

Jeśli protezy nie pasują gumę, może uszkodzić dziąsła, nawet język lub wewnętrzną część policzka.

Więc jeśli proteza sprawia ci ból, to to, że nie może być bardziej pasuje do twojej morfologii. Natychmiast zgłoś się do swojego dentysty.

Masz nienaganną higienę jamy ustnej?Masz nienaganną higienę jamy ustnej?

Należy zauważyć, że wymiennych dentystycznych urządzenia zwiększają ryzyko wystąpienia próchnicy na swoich pozostałych zębów i przyspieszają powstawanie płytki nazębnej. Dlatego niezwykle ważne jest, nawet jeśli masz sztuczne zęby, aby utrzymać nienaganną higienę jamy ustnej.

Wszyscy wiemy, że próchnica nie boli, trochę mniej niż płytka nazębna jest przyczyną cofania dziąsła, z ryzykiem zapalenie dziąseł (zaczerwienienie, obrzęk i ból dziąseł) i przyzębia (zapalenie tkanek kontrolnych).

Będzie pamiętał, że proteza, że ból może mieć kilka źródeł. Nie wahaj się, aby szybko zgłosić się do dentysty, aby określić przyczynę i ją leczyć.

Nasze zęby, czy jest to zgodne z prawdą lub fałszywych, są kluczowe dla naszej autonomii. Odgrywają one ważną rolę w komunikacji i jedzenia, i są one również przyczyniają się do naszych estetyki.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *